Різниця між епіляцією і депіляцією
Різниця між епіляцією та депіляцією полягає у способі видалення волосся. Під час депіляції видаляється лише видима частина волосся, а епіляція видаляє волосся разом із фолікулом. Давайте детальніше розглянемо відмінності процедур та спробуємо відповісти на важливе питання: “Що краще епіляція чи депіляція?”.
Що таке епіляція: різновиди та переваги
Епіляція — це процедура з видалення як видимої частини волосся, так і його фолікула. Цей метод є популярним ще з давніх часів, коли жінки використовували лише пінцет або смолу, щоб позбавитися від небажаної рослинності на тілі. Головна перевага видалення волосся разом із цибулиною полягає в довготривалому ефекті від процедури. Серед інших переваг сучасних методів епіляції можна виділити швидкість процедури, мінімальні больові відчуття, або їх повна відсутність. В залежності від виду епіляції, шкіра здатна залишатись гладенькою протягом декількох років.
Види епіляції
На питання “яка процедура видалення волосся найкраща?” важко відповісти однозначно тому, що існує декілька дієвих методів, що конкурують між собою. На сьогодні є наступні процедури з видалення волосся разом із фолікулом:
- Лазерна епіляція
- Фотоепіляція
- Електроепіляція
- Елос-епіляція

Лазерна епіляція — один з найпоширеніших методів видалення волосся на сьогодні. Сучасні лазери здатні видаляти волосся зовсім без болю та без травмування шкіри. Хвилі, що випромінює лазер, нагрівають лише волосся та призводять до його руйнування. Лазерна епіляція є цілком безпечною та дає тривалий ефект.
Фотоепіляція виконується за допомогою апарата, що випромінює хвилі різного спектра та впливає на волосся і його цибулину. Хвилі здатні зруйнувати волосся будь-якого кольору, якщо в них присутньо хоч трошки меланіну. Апарат розсіює хвилі на велику площу, тому процедура з видалення волосся займає лише декілька хвилин. Проте, фотоепіляція здатна видалити менше волосся за один сеанс, ніж лазерна епіляція через випромінювання хвиль різної довжини.
Електроепіляція — один із перших способів апаратного видалення волосся разом із фолікулом, що дає тривалий ефект. Особливо ефективним він є для жінок, які хочуть позбавитися від сивого волосся. Під час процедури тонка голка водиться у місце росту кожного волоску та передає електричний імпульс до цибулини. Основні недоліки методу — болісність та довготривалість процедури.
Елос-епіляція поєднує в собі техніку лазерної та електро епіляції, адже впливає на волосся двома видами енергії. Ця процедура поки що не є дуже поширеною через високу вартість, проте вона демонструє гарний результат на будь-якому типі волосся.

Що таке депіляція: її види й особливості
Депіляція — це видалення лише видимої частини волосся, через це процедура не дає такого тривалого ефекту, як епіляція. Проте депіляція досі залишається актуальною, адже деякі процедури можна виконати навіть в домашніх умовах.
Види депіляції
Один з найпростіших та поширених видів депіляції — гоління бритвою. Також є спеціальні креми, що видаляють волосся. Ці методи популярні через безболісність та можливість виконання в домашніх умовах. Проте волосся починає відростати вже на другий-третій день після проведення процедури.
Серед салонних процедур депіляції поширеними є:
- Шугаринг
- Воскова депіляція
Шугаринг зʼявився як один із методів депіляції, що дає відносно довготривалий ефект (до 1 місяця) та не травмує шкіру. Суміш з цукру та води не залишає подразнення, мʼяко усуває ороговілі клітини, ефективно видаляє волосся та не призводить до його вростання. Шугаринг не здатний прибрати волосся назавжди, проте з кожною процедурою можна помітити як волосся стає тоншим та зменшується його кількість.
Воскова епіляція має схожість з процедурою шугарингу. Проте сам віск може бути різної консистенції, а також холодний або гарячий. Віск так само дає тривалий ефект, як і шугаринг, хоча у деяких жінок він спричиняє алергію та подразнення.
Один з головних недоліків шугарингу та воскової епіляції полягає в тому, що наступну процедуру можна виконати тільки після того, як волосся відросте щонайменше на 4-5 мм. Власне, якщо порівнювати епіляцію та депіляцію — різниця в тому, що для епіляції не потрібно відрощувати волосся.
Депіляція чи епіляція — що краще обрати
Ми допомогли вам розібратися що таке епіляція та що таке депіляція, проте залишається відкритим складне питання яку з процедур краще обрати. Переслідуючи бажання позбавитися від волосся, дівчата впадають у дві крайнощі. Одні вдаються до дорогих процедур, що видаляють волосся разом із фолікулом. Інші хочуть зекономити та роками користуються станком для гоління. Насправді не важливо, що саме ви оберете, епіляцію чи депіляцію, головне, щоб процедура була для вас комфортною. Крім того, важливо зважати на наявність протипоказань до різних процедур.

Протипоказання й обмеження до депіляції
Депіляція протипоказана жінкам із захворюваннями шкіри, гострою стадією варикозу, новоутвореннями на шкірі, онкологічними захворюваннями, тяжкими захворюваннями серця. Від депіляції доведеться тимчасово відмовитись у період вагітності та менструації. Людям із діабетом категорично заборонено робити шугаринг, адже через мікротріщини у шкірі глюкоза потрапляє в кров та підвищує рівень цукру в організмі.
Лазерна та інші типи апаратної епіляції протипоказані для жінок у період вагітності. Це повʼязано зі змінами в гормональному фоні. Також епіляцію не варто проводити, якщо є захворювання або травми шкіри, хвороби серця, епілепсія тощо.
Найкращий спосіб підібрати процедуру видалення волосся — прийти на консультацію до косметолога. Запрошуємо вас у центр лазерної епіляції Steffany. Наші професійні косметологи порекомендують для вас найбезпечнішу та найдієвішу процедуру епіляції.
Записатись у Steffany
Залиште свої дані і ми Вам перетелефонуємо

Записатись у Steffany
Залиште свої дані і ми Вам перетелефонуємо